Działo się! - Czyli sezon 2013/14 w pigułce

• autor: frank12, 2014-07-11 18:08

Sezon 2013/14 to już przeszłość. Niebawem drużyny rozpoczną przygotowania do kolejnej kampanii, a my w międzyczasie publikujemy podsumowanie zmagań Strażaka Karsy w zakończonych niedawno rozgrywkach.

(w rozwinięciu więcej)

Strażak Karsy to zespół, który okazał się najlepszym z beniaminków w sezonie 2013/2014. Ostatecznie nasz zespół zgromadził 38 punktów, co pozwoliło zająć 9 miejsce w tabeli. Rozgrywając 30 spotkań wygraliśmy 10 z nich, zremisowaliśmy 8 razy, i 12 razy z boiska schodziliśmy pokonani.

Sezon w skrócie

Tak wyglądała jesień:

Runda jesienna rozpoczęła się dla nas fantastycznie. Na inaugurację sezonu zdemolowaliśmy LZS Luszowice wygrywając 5-1. Tydzień później seria 17 spotkań wygranych (jeszcze z B-klasy) została przerwana przez Dunajec Konary. W trzeciej kolejce doznajemy drugiej porażki z rzędu. Faworyzowana Dąbrovia na naszym stadionie wygrała 1-3. Trzy dni później z Woli Radłowskiej przywozimy jeden punkt, po remisie 2-2 mimo, że do przerwy prowadziliśmy 0-2. Czarna seria trwała jeszcze jedną kolejkę. Wówczas do Kars przyjechał zespół z Wietrzychowic i wygrał 1-3. Po tym meczu zaczęliśmy czuć presję. Trzeba było zacząć wygrywać.  I dopiero w szóstym meczu zdobywamy drugi komplet punktów. Wtedy to pojechaliśmy do Gorzyc gdzie pokonaliśmy 1-2 miejscową Unię. Wtedy właśnie rozpoczęła się zwycięska seria naszych piłkarzy. Najpierw pewnie pokonujemy Brzozę Brzezówkę 3-0, a tydzień później rozczarowanie sezonu LUKS Radłovię Radłów 2-1. Po trzech zwycięstwach z rzędu znowu przyszedł czas na... stratę punktów. W 9 i 10 kolejce notujemy dwa remisy. Najpierw w Radgoszczy 1-1, a tydzień  później na naszym stadionie z Powiślem Bolesław 2-2. Ostatnie pięć kolejek rundy jesiennej to gra w kratkę. W 11 kolejce w wyjazdowym spotkaniu z Polanem II Żabno doznajemy czwartej porażki w sezonie. Tydzień później wygrywamy z LZSem Mędrzechów 5-3 na własnym stadionie. Następnie przegrywamy z Łukovią 3-1. Kolejne zwycięstwo na naszym stadionie odnosimy w 14 kolejce pokonując Łęgovię 3-2. W ostatnim meczu rundy jesiennej doznajemy porażki z liderem rozgrywek Iskrą Olesno.

Puchar Polski:

W trakcie rundy jesiennej oprócz ligi Strażak grał jeszcze w Pucharze Polski. W tych prestiżowych rozgrywkach rozegraliśmy dwa spotkania. Wygraliśmy 3:1 z B-klasową Wolanią Wolą Żelichowską. Później mieliśmy wolny los, a przygoda z tymi rozgrywkami zakończyła się w finale podokręgu Żabieńskiego, kiedy to na stadionie w Żabnie przegraliśmy z LUKS Wolą Radłowską 4-1.

Runda jesienna miała swoje wzloty i upadki, nasi zawodnicy niejednokrotnie płacili frycowe, minimalnie przegrywając z bardziej doświadczonymi i ogranymi na tym poziomie ligowym rywalami, ale od żadnego zespołu nie byli wyraźnie słabsi. Dlatego też dziewiąte miejsce osiągnięte jesienią dawało nadzieje na to, że wiosna będzie lepsza.

A tak wyglądała wiosna:

Do rundy wiosennej nasi piłkarze przygotowywali się całą przerwę zimową na hali sportowej, rozegrali też trzy sparingi. Na trzy mecze towarzyskie, dwie porażki. To nie wróżyło nic dobrego przed sezonem, tym bardziej że klub opuścił Karol Bigos oraz kontuzji doznał Rafał Siekierski. Rundę rewanżową nasz zespół zaczął spotkaniem z LZSem Luszowice. Tam do przerwy Strażak przegrywał 1-0, ale po przerwie wziął się do roboty i ostatecznie zgarnął komplet punktów wygrywając 1-2 mimo tego, że przez pół godziny grał w 10. W 17 kolejce do Kars przyjechał Dunajec Konary. Szczęśliwie dla nas mecz zakończył się remisem 2-2, bowiem Dunajec dwukrotnie obejmował prowadzenie. Tydzień później ulegliśmy Dąbrovii II 3-1. W „lany poniedziałek” do Kars przyjechała LUKS Wola Radłowska. Po słabym meczu drużyny podzieliły się punktami. Kolejny mecz to ogromne problemy kadrowe i bolesna klęska z LKSem Wietrzychowice. Świetne widowisko kibice mogli obejrzeć tydzień później. Wówczas do Kars przyjechała Unia Gorzyce i do przerwy prowadziła aż 1-4. W drugiej połowie nasz zespół doprowadził do wyrównania i mecz zakończył się remisem 4-4. Kolejny horror kibice Strażaka przeżyli w Brzezówce. Brzoza dwukrotnie obejmowała prowadzenie, ale nasz zespół za każdym razem doprowadzał do remisu, a w ostatniej minucie wyszedł na prowadzenie. W 23 kolejce nasz team na wyjeździe podejmował LUKS Radłovię Radłów. Po niezłym meczu przegraliśmy 3-2. Tydzień później pojechaliśmy do Bolesławia zagrać z miejscowym Powiślem. Mimo tego, że gospodarze dwukrotnie obejmowali prowadzenie mecz zakończył się już 7 remisem w sezonie. W 26 kolejce o sile naszej drużyny na własnym stadionie przekonał się Polan II Żabno, który przegrał 1-0. Kolejny mecz Strażak zagrał w Mędrzechowie z miejscowym LZSem. Spotkanie zakończyło się remisem 1-1. Tydzień później na twierdzę Strażaka przyjechała Łukovia. Po świetnej pierwszej połowie gospodarze prowadzili 2-1, ale zaraz po przerwie czerwona kartka odmieniła ten mecz i musieliśmy pogodzić z pierwszą porażką na naszym stadionie w tej rundzie. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 2-4 dla Łukovii. Kolejną batalię nasz zespół stoczył w środku tygodnia. Tym razem pojechaliśmy do Łęgu Tarnowskiego. Tam do przerwy po słabej grze prowadziliśmy 0-1. W drugiej połowie zaczęliśmy grać lepiej, ale co z tego jak straciliśmy 3 bramki i przegraliśmy 3-2. W przedostatnim meczu sezonu nasz zespół podejmował czerwoną latarnie ligi RKS Radgoszcz. Po słabym meczu Strażak zwyciężył 3-1. W ostatnim meczu sezonu Strażak na swoim stadionie podejmował drużynę czuba tabeli Iskrę Olesno. Po kapitalnym widowisku mecz zakończył się porażką Strażaka 3-4. Tak więc sezon dobiegł końca.

Wiosną zespół Strażaka przystępował do gry wąską kadrą. Wiadomo było, że o punkty będzie bardzo trudno. I tak było. W rundzie wiosennej nasz zespół zdobył 17 punktów co w ogólnym rozrachunku pozwoliło na zajęcie jakże wysokiej 9 lokaty na koniec rozgrywek. Mimo wszystko dorobek mógł być jeszcze bardziej okazały ale w kilku meczach po prostu zabrakło szczęścia.

3 - Wygrane mecze z rzędu

4 - Tylu zawodników Strażaka otrzymało czerwone kartki / Liczba drużyn z którą nie zdobyliśmy żadnego oczka w całym sezonie.

5 - Mecze bez porażki z rzędu

8 - Mecze zakończone remisem (najwięcej ze wszystkich drużyn)

9 - Miejsce na koniec sezonu

12 - Tylu zawodników zdobyło bramki dla naszego zespołu

23 - Tylu zawodników reprezentowało Strażaka w całym sezonie

26- Tyle bramek Strażak stracił po stałych fragmentach gry (40% straconych goli(!))

33 - Ilość punktów dzieląca nas do lidera

38 - Suma zdobytych punktów

67 - ilość wszystkich kartek w całym sezonie (najwięcej w całych rozgrywkach Żabieńskiej A-klasy(!))