Spadki i awanse w sezonie 2014/2015

• autor: frank12, 2014-08-21 19:29
Zarząd Tarnowskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej przedstawił aneks spadków i awansów drużyn seniorów w sezonie 2014/2015.

(w rozwinięciu aneks)

Aneks do Regulaminu Rozgrywek o Mistrzostwo IV Ligi i niższych klas rozgrywkowych Seniorów MZPN na sezon 2014/15:

(Na czerwono zaznaczono informacje dotyczące naszego podokręgu)

AWANSE

W przyszłym sezonie rozgrywkowym 2015/2016:

a)         Klasa Okręgowa: Grupa Tarnów I i Grupa Tarnów II

b)         Klasa A: Grupa I, Grupa II, Grupa III, Grupa IV
liczy 14 zespołów każda.

Z obecnej Klasy Okręgowej: Grupa I i Grupa II po zakończeniu sezonu 2014/2015 do IV Ligi Małopolskiej Wschodniej awans uzyskają zespoły, które zajmą pierwsze miejsca w tabelach (łącznie dwóch mistrzów).

Z obecnej Klasy „A":

Grupa I - Bochnia do Klasy Okręgowej awans uzyskuje zespół, który zajmie pierwsze miejsce w końcowej tabeli.

Grupa II - Brzesko do Klasy Okręgowej awans uzyskuje zespół, który zajmie pierwsze miejsce w końcowej tabeli.

Grupa III - Żabno do Klasy Okręgowej awans uzyskuje zespół, który zajmie pierwsze miejsce w końcowej tabeli.

Grupa IV - Tarnów do Klasy Okręgowej awans uzyskuje zespół, który zajmie pierwsze miejsce w końcowej tabeli.

Awans z Klasy „A" do Klasy Okręgowej uzyskają także dwa zespoły (z wszystkich czterech grup), które zajmą w końcowych tabelach drugie miejsce z najwyższym dorobkiem punktowym. W przypadku równego dorobku punktowego, awans uzyskają zespoły wyłonione wg zasad określonych w §21 Regulaminu Rozgrywek Piłkarskich o Mistrzostwo IV Ligii i Niższych Klas MZPN na sezon 2014/2015.

Wydział Gier TOZPN po zakończeniu sezonu rozgrywkowego 2014/2015 zastrzega sobie prawo dokonania przyporządkowania drużyn do Klasy Okręgowej.

Z obecnej Klasy „B":

Grupa I Bochnia do Klasy „A" awans uzyskują drużyny, które zajmą pierwsze i drugie miejsce w tabeli.

Grupa II Brzesko do Klasy „A" awans uzyskują drużyny, które zajmą pierwsze i drugie miejsce w tabeli.

Grupa III i Grupa IV Żabno do Klasy „A" awans uzyskują drużyny, które zajmą pierwsze miejsca w tabelach.

Grupa V i Grupa VI Tarnów do Klasy „A" awans uzyskują drużyny, które zajmą pierwsze miejsca w tabelach.

Ponadto (w związku z awansem z Klasy „A" do Klasy Okręgowej drużyn z drugiego miejsca) awans z Klasy „B" do Klasy „A" uzyskuje także drużyna zgodnie z właściwością terytorialną Okręgu lub Podokręgu, która w końcowej tabeli:

zajęła trzecie miejsce (Grupa I Bochnia i Grupa II Brzesko);

zwycięży w meczu barażowym rozegranym pomiędzy drużynami, które zajmą drugie miejsca w tabeli końcowej Klasy B (Grupa III i Grupa IV oraz Grupa V i Grupa VI).

W przypadku dodatkowego spadku drużyn w wyższych lig do właściwego terytorialnie Okręgu lub Podokręgu do Klasy A, awansem nie obejmuje się dodatkowych drużyn z miejsca trzeciego (Grupa I Bochnia i Grupa II Brzesko) oraz zwycięzców meczu barażowego (Grupa III i Grupa IV oraz Grupa V i Grupa VI).

SPADKI

Z Klasy Okręgowej po zakończeniu sezonu rozgrywkowego spadną do Klasy „A" zespoły, które w końcowej tabeli zajmą miejsca 13 i 14. Większa ilość spadających zespołów zależna będzie od dodatkowych spadków drużyn z wyższych lig.

Z Klasy „A" Grupa I, II, III i IV, do przyporządkowanej terytorialnie Klasy „B" spadają zespoły, które w końcowej tabeli zajmą miejsca 14. Większa ilość spadających zespołów zależna będzie od dodatkowych spadków drużyn z wyższych lig.

Zobowiązuje się Okręg oraz wszystkie Podokręgi, by sporządzając terminarze Klasy „A" na rundę wiosenną sezonu 2014/2015 ustaliły rozegranie dwóch ostatnich kolejek w tym samy terminie i o ten samej godzinie.

źródło: http://ozpn.tarnow.pl/