Zwycięstwo w meczu na wodzie

• autor: frank12, 2014-08-24 14:54

Strażak Karsy vs LZS Mędrzechów 2:1 (1:0)

Skład: Surowiec, Kowynia, Pyrczak (c), Chlastawa, P.Zaleski, K.Bigos, Suliga, G.Bigos, Surdel (82 min, Woźniak), Świętek (87 min. Majocha),  Zarzycki

BRAMKI;

1-0 35 min. Michał Suliga (asysta Krzysztof Bigos)

2-0 55 min.  Michał Suliga (rzut wolny na Krzysztof Bigos

2-1 72 min. Adam Sieradzki

( więcej w rozwinięciu )

herb Strażak Karsy Strażak Karsy

3. Jan Kowynia
5. Piotr Zaleski
6. Mateusz Świętek  zmiana 87" Dominik Majocha
7. Sebastian Surdel  zmiana 82" Paweł Woźniak
8. Grzegorz Bigos
9. Michał Suliga bramka bramka
10. Krzysztof Bigos  (2 asysty)
11. Janusz Zarzycki

Jan Kowynia

Piotr Zaleski

Janusz Zarzycki

Grzegorz Bigos

Po trudnym, rozgrywanym w niezwykle ciężkich warunkach spotkaniu udaje nam się zgarnąć komplet punktów pokonując zespół z Mędrzechowa. Do niedzielnej potyczki przystąpiliśmy w nieco zmienionym składzie aniżeli tydzień  wcześniej w Nowej Jastrząbce. Tym razem zabrakło Sokoła, Nogi oraz będącego ostatnio w kapitalnej dyspozycji Gały. Do wyjściowej "11" wskoczył za to Zaleski. Goście z Mędrzechowa zagrali w najsilniejszym zestawieniu. Początkowe minuty spotkania dosyć wyrównane. Chwilę po upływie pierwszego kwadransa gry dobrą okazję marnuje występujący tego dnia z konieczności na szpicy Zarzycki. Kilka minut później pierwszą tego dnia dobrą okazję wypracowali sobie goście, szarżujący na lewym skrzydle Kaczor w porę powstrzymany zostaje jednak przez będącego ostatnio bardzo mocnym punktem drużyny Surowca. Po raz kolejny dobrą okazję przyjezdni wypracowali sobie w 28 minucie. Tym razem jednak z opresji naszą drużynę ratuje Pyrczak, kapitalnie odbijając głową uderzenie jednego z zawodników mędrzechowskiego LZS-u. W 35 minucie ma miejsce niewątpliwie przełomowe zdarzenie w niedzielnym spotkaniu. Po podaniu od Krzysztofa Bigosa na strzał z dystansu decyduje się Suliga, robi to na tyle precyzyjnie, że piłka po rękach interweniującego Sochy ugrzęzła w siatce. Do tego momentu ciężko było stwierdzić, która z drużyn była bliższa otwarcia rezultatu.

Początek drugiej odsłony podobnie jak pierwszej wyrównany. W 55 minucie kolejny raz daje o sobie znać Suliga. Z dalszej odległości pakuje piłkę w siatce po niefortunnej interwencji bramkarza przyjezdnych. Po raz drugi tego dnia mocny cios otrzymują mędrzechowscy zawodnicy. Dwubramkowa zaliczka stawiała naszą drużynę w niezwykle komfortowej sytuacji. Od tego momentu uległa zmianie taktyka. Nastawiliśmy się głównie na kontry, których biorąc pod uwagę ofensywny styl gości nie brakowało. Gdyby nie słaba skuteczność oraz katastrofalna murawa to po godzinie gry byłoby już po meczu. Kilka razy zdarzyło się bowiem, że w kluczowych momentach to właśnie zalegająca woda "powstrzymywała" naszych graczy. W 65 minucie odrobinę boiskowego cwaniactwa zabrakło mędrzechowskiemu napastnikowi. Nie wykorzystał on bowiem tego, że był podcinany przez naszego obrońcę w polu karnym i zamiast tego próbował się utrzymać przy piłce. Kilka minut później odrobinę szczęścia zabrakło gościom, po strzale z dalszej odległości Wolińskiego piłka obiła jedynie słupek bramki strzeżonej przez Surowca. W 72 minucie Mędrzechów wreszcie zdobywa kontaktowe trafienie, po szybko wyprowadzonej kontrze w sytuacji sam na sam z Surowcem, Sieradzki umieszcza piłkę w siatce. Do końca spotkania rezultat nie uległ już zmianie. Goście nastawili się na rozpaczliwe wstrzeliwanie piłki w pole karne, nie przyniosło to jednak oczekiwanego rezultatu i to my możemy się cieszyć z trzech, cennych oczek. Warto również dodać, że w niedzielę kolejny młody zawodnik doczekał się debiutu w seniorskiej drużynie. Urodzony w 1998 roku Dominik Majocha zameldował się na placu gry w końcówce spotkania.

autor: ~zdziwiony 2014-08-24 15:27:17

avatar Zasłużone zwyciestwo? ze niby karsy byly lepsze i nie daly szans gosciom ?

autor: ~anonim 2014-08-24 20:23:42

avatar Karsy miały mecz pod kontrola byli bliżsi strzelenia trzeciej bramki niż medrzechow 2 czy chociby nawet pierwszej przy wyniku 2-0. A z przebiegu meczu to wygrala druzyna lepsza i tyle.

autor: ~anonim 2014-08-24 22:05:13

avatar To jest wlasnie caly medrzechow gdy przegrywa to sedzia zle sedziuje, nie bylo skladu, braklo skutecznosci. A ty zdziwiony tak Karsy były lepsze bo wygrały.

autor: ~zdziwiony 2014-08-24 23:30:01

avatar To chyba bylismy na innym meczu. Bo karsy prezentowaly bardzo podobny poziom i wygraly ten mecz dzieki lepszej skutecznosci i bledach bramkarza... troszke obiektywizmu Panowie

autor: ~anonim 2014-08-25 07:48:02

avatar a co to kogo interesuje, że macie fatalnego bramkarza ??

autor: ~zdziwiony 2014-08-25 11:17:28

avatar nie chodzi o to kogo to interesuje tylko, że nie było to wasze "zasłużone zwycięstwo" jak wczesniej brzmiał nagłówek. Pozdro i powodzenia

autor: ~anonim 2014-08-25 19:36:50

avatar aha teraz najlepiej wszystko zwalic na bramkarza