Stra¿ak Karsy vs Wis³a Borusowa 3:2 (0:1)

SK£AD: Surowiec - ¦wiêtek, Pyrczak (c), Chlastawa, P.Zaleski - K.Bigos, Suliga, Zarzycki, A.Zaleski, Dymon - Pawe³ £os

ORAZ: P.Bigos (bramkarz), D±bro¶, Maciej Kowynia, Majocha, Surdel, Szostak

2-1 57 min.  Micha³ Suliga (rzut wolny)

3-1 68 min. Micha³ Suliga (asysta Pawe³ £os)

3-2 81 min. Mateusz Wójtowicz (rzut karny)

( wiêcej w rozwiniêciu)

W porównaniu do ubieg³otygodniowego spotkania w kadrze dosz³o do kilku zmian. Tym razem nieobecny by³ Wo¼niak. Natomiast w protokole meczowym znale¼li siê tacy zawodnicy jak Surowiec, Zarzycki, Majacha i Szostak

Pierwsze minuty spotkania to zdecydowanie lepsza gra zespo³u przyjezdnych. Mimo ogromnej przewagi Wis³y zw³aszcza w ¶rodkowej strefie boiska zespó³ z Borusowy nie stwarzy³ sobie zbyt wielu okazji. Pierwsz± bramkow± sytuacjê stworzyli sobie nasi zawodnicy. Po szybkiej kontrze £os odda³ kontruj±cy strza³ w krótki róg, a pi³kê z problemami na s³upek sparowa³ bramkarz Wis³y. W 25 minucie ju¿ by³y zawodnik Stra¿aka Sokó³ wyprowadzi³ go¶ci na prowadzenie. Chwilê pó¼niej mog³o a nawet powinno byæ 0-2 ale wy¶mienit± interwencj± popisa³ siê Surowiec. Krótko mówi±c pierwsza po³owa niedzielnego spotkania z du¿± doz± prawdopodobieñstwa nale¿a³a do najs³abszych fragmentów gry w naszym wykonaniu w obecnym maratonie przygotowañ. Pró¿no by³o szukaæ kilku celnych podañ. Problem stanowi³o przede wszystkim wyprowadzenie pi³ki z w³asnej po³owy. Jednym s³owem grali¶my tragicznie.

Wynik 0-1 po pierwszej ods³onie by³ pewnego rodzaju niespodziank±, dlatego te¿ bia³o-czarni do drugiej po³owy przyst±pili bardziej zmobilizowani. Na efekty nie trzeba by³o d³ugo czekaæ. W 52 minucie po strzale Suligi z rzutu wolnego zrobi³o siê 1-1. Kilka minut pó¼niej ten sam zawodnik znów po rzucie wolnym wyprowadzi³ nas na prowadzenie. Chwilê pó¼niej dobr± okazjê zmarnowa³ Wójtowicz. W 68 minucie hattricka skompletowa³ Suliga, który wykorzysta³ doskona³e podanie £osa. Jedn± z nielicznych okazji Wis³y w drugiej po³owie zmarnowa³ Sokó³. Zawodnik go¶ci uderza³ z 5 pi±tego metra ale kapitaln± interwencj± popisa³ siê Pyrczak, który ofiarnym w¶lizgiem wybi³ futbolówkê na rzut ro¿ny. W koñcówce spotkania Sokó³ przedar³ siê praw± flank± wpad³ w pole karne i zdaniem arbitra zosta³ sfaulowany. Pewnym egzekutorem jedenastki okaza³ siê Wójtowicz. Mimo prób z obu stron, to do koñca spotkania ju¿ nic wiêcej w tym meczu siê nie zmieni³o.

Nastêpny mecz kontrolny nasi zawodnicy rozegraj± w najbli¿sz± niedzielê o godzinie 11:00 na swoim stadionie przeciwko DTS-owi D±browie Tarnowskiej.