Zapowiedź 22. kolejki

• autor: saidi99, 2015-05-21 23:33

Tylko pięć kolejek pozostało do końca obecnego sezonu żabieńskiej A klasy. Już teraz śmiało można powiedzieć, że czeka nas emocjonująca końcówka. Zgodnie z tradycją nadal nic nie wiadomo odnośnie liczby drużyn, które opuszczą szeregi ligi. Dodatkowo ten fakt powoduje to, że zespoły zajmujące miejsca od ósmego do trzynastego będą walczyć o każdy punkt, który ostatecznie może się okazać tym na wagę złota. Jeśli chodzi o czub tabeli to krążą pogłoski, że awans oprócz zwycięzcy ligi wywalczyć może drużyna, która uplasuje się w końcowym rozrachunku na drugiej lokacie. Tyle, że tutaj decydujące może być nie samo uzyskanie miana wicemistrza, lecz konkretny dorobek punktowy. W najbliższej serii spotkań szczególnie ciekawie powinno być we Wietrzychowicach oraz na Woli Radłowskiej.

Wietrzychowice (2) - Radłovia Radłów (4)

Jednym z dwóch sobotnich spotkań będzie hitowo zapowiadające się starcie wicelidera z zawodzącą w delegacjach Radłovią. Pewni siebie po wysokim zwycięstwie w Karsach gospodarze przystąpią do spotkania w roli faworyta. Jak wspomniałem powyżej dla LKS-u każde jedno oczko może mieć wpływ na ewentualny awans do "okręgówki", dlatego też w sobotę nie mogą oni sobie pozwolić na stratę punktów. O kolejne zwycięstwo może nie być jednak łatwo, goście bowiem nadal liczą się w walce o czołową trójkę. Na dodatek przed tygodniem wygrali prestiżowe derby z Wolą Radłowską, w związku z tym do spotkania przystąpią z podbudowanymi moralami. Prawdziwą bolączką Radłowian pozostaje jednak gra w spotkaniach wyjazdowych, co w zestawianiu ze świetną postawą Wietrzychowic na własnym terenie w roli faworyta każe upatrywać właśnie graczy LKS-u.

Runda jesienna: Radłovia Radłów-Wietrzychowice 5:0

Nasz typ: 1

Sobota 23.05.2015  18:00

LUKS Wola Radłowska (6) – Powiśle Bolesław (3)

Równie ciekawie co w Wietrzychowicach powinno być również na Woli Radłowskiej. Zawodzący w kilku ubiegłych meczach LUKS podejmie bezbłędne ostatnimi czasy Powiśle. Co ciekawe trzy minione spotkania ligowe z udziałem Bolesławian kończyły się skromnymi jednobramkowymi zwycięstwami. W sobotę minimalizm prezentowany przez trzecią siłę ligi może okazać się niewystarczający. W pojedynku rozegranym na jesieni zdecydowanie lepsi byli  gracze z Bolesławia, w najbliższym starciu za wszelką cenę będą chcieli powtórzyć tamten wynik. Problemem tej drużyną mogą być jednak absencje spowodowane kontuzjami doznanymi w minioną niedzielę. W sobotnie popołudnie nie będą oni bowiem mogli skorzystać z usług m.in. Pudełki, którego czeka dłuższy rozbrat z futbolem.

Runda jesienna: Powiśle Bolesław-Wola Radłowska 4:1

Nasz typ: 2

Sobota 23.05.2015  16:00

LUKS Zalipie (12) – MLKS Polan II Żabno (1)

Niedzielna odsłona 22 kolejki zainaugurowana zostanie na stadionie w Zalipiu. Walczący o utrzymanie gospodarze zmierzą się z pewnie zmierzającym po awans Polanem. Zawodnicy popularnej „dwójki” w ostatnich sześciu meczach zgarnęli maksymalną pulę punktową. W niedzielne przedpołudnie przystąpią do meczu w roli zdecydowanego faworyta, a każde inne rozstrzygnięcie niż ich pewne zwycięstwo będzie sporego kalibru niespodzianką. Atutem gospodarzy może być jedynie specyficzne zalipiańskie boisko. O niewygodności tego terenu przekonała się m.in Radłovia, która nie zdołała wywalczyć nawet jednego oczka. Przed tygodniem goście bez większych problemów odprawili z kwitkiem Luszowice, z kolei zawodnicy z „malowanej wsi” ulegli Powiślu. Gospodarze w niedzielnym pojedynku będą osłabieni brakiem G.Kaczówki oraz Lelka, którzy pauzować będą za czerwone kartki.

Runda jesienna: MLKS Polan II Żabno-LUKS Zalipie 3:1

Nasz typ: 2

Niedziela 24.05.2015  11:00

Luszowice (10) – LKS Nowa Jastrząbka (5)

Nadal niepewne ligowego bytu Luszowice zmierzą się z grającą ostatnio „radosny” futbol Nową Jastrząbka. Kibice, którzy pojawili się na trzech poprzednich meczach rezerw nieistniejącego już czwartoligowca ze stuprocentową pewnością nie żałują swojej decyzji. Po wysokim zwycięstwie nad Konarami LKS zainaugurował bowiem serię obfitych w trafienia remisów. Tym razem gracze z Gminy Lisia Góra udadzą się na stadion do Luszowic, gdzie o punkty nie będzie łatwo. Gospodarze za wszelką cenę będą chcieli bowiem zrehabilitować się za porażki doznane w ostatnich spotkaniach. Na dodatek ewentualne zwycięstwo zapewniłoby im sporo komfortu w końcówce sezonu. Jeśli chodzi o gości to na finiszu rozgrywek najprawdopodobniej uplasują się pomiędzy piątym a siódmym miejscem. Biorąc pod uwagę to, że jest to ich (rezerw) debiutancki sezon w A klasie to osiągnięcie to można zakwalifikować jako sukces.

Runda jesienna: Nowa Jastrząbka – Luszowice 4:1

Nasz typ: X

Niedziela 24.05.2015  14:00

Łęgovia Łęg Tarnowski (7) – LZS Mędrzechów (9)

Mecz ten można określić mianem pojedynku dwóch największych rozczarowań rundy wiosennej. Szczególnie zadziwiająca jest postawa gospodarzy niedzielnej potyczki, którzy do tej pory (nie wliczając walkowera z Gorzycami) zdobyli zaledwie cztery oczka. Jeszcze gorzej radzą sobie Mędrzechowianie, którzy nie zaznali smaku zwycięstwa już od jedenastu meczy. Biorąc pod uwagę A klasowe realia jest to naprawdę wielce niechlubny wynik. Spotkanie kończące 22 serię spotkań będzie zatem doskonałą okazją do wyczekiwanego przełamania. Ewentualny remis bądź co gorzej porażka wprowadzi jeszcze więcej nerwowości w szeregi LZS-u, którzy do końca rozgrywek nie będą mogli liczyć na wsparcie swojego kapitana Zbigniewa Ziętary. Dla gospodarzy celem powinna być walka o czołową piątkę. Jeśli zawodnikom z Łęgu Tarnowskiego zależy na uplasowaniu się na tej lokacie to w niedzielne popołudnie za wszelką cenę powinni powalczyć o komplet punktów.

Runda jesienna: LZS Mędrzechów-Łęgovia Łęg Tarnowski 3:1

Nasz typ: 1

Niedziela 24.05.2015  17:00

Victoria Szarwark (13) – Strażak Karsy (8)