statystyki szczegółowe

Aktualności

Koniec ,,ściemy"- Podsumowanie 22. kolejki

• autor: frank12, 2015-05-25 17:46

Jak widać 22. kolejka Żabieńskiej A-klasy wyjaśniła kilka wątpliwości dotyczących kończącego się powoli sezonu. Po jej zakończeniu mamy większa jasność zarówno w kwestii walki o główne pozycje jak i spadku. Znając jednak specyfikę naszej ligi równie dobrze wszystko może się całkowicie pogmatwać. Zapraszamy do podsumowania 22. kolejki.

3-1 84 min. Miłosz Wadas (rzut karny)

Świetna passa LKS-u Wietrzychowice trwa. Od początku rundy wiosennej zespół ten nie przegrał ani jednego spotkania. Wygrał też na swoim stadionie z Radłovią. Już do przerwy wicelider tabeli po bramkach M.Wrony i Nykiela prowadził 2-0. Tuż po przerwie trzecie trafienie dołożył najskuteczniejszy zawodnik żabieńskiej A-klasy Bratko i stało się jasne, że trzy punkty zostaną w Wietrzychowicach. W końcówce spotkania czerwoną kartkę za faul w polu karnym obejrzał golkiper miejscowych Kosman, z kolei jego "vis a vis" pewnie wykorzystał jedenastkę ustalając wynik meczu na 3-1. A zatem hit kolejki dla LKS-u Wietrzychowice.

LUKS Wola Radłowska 2-1 Powiśle Bolesław

BRAMKI:

1-0 15 min. Zdzisław Mierzwa

2-0 58 min. Krzysztof Smoleń

2-1 86 min. Oskar Płaneta

Do niespodzianki doszło w sobotni wieczór na stadionie w Woli Radłowskiej. Walczący o czub tabeli Powiśle Bolesław uległo zawodzącemu ostatnio miejscowemu LUKS-owi. Wynik spotkania w 15 minucie otworzył Mierzwa. Po przerwie drugie trafienie dołożył Smoleń. Powiśle stać było tylko na honorowe trafienie z 86 minuty Płanety. Tak więc zespół z Bolesławia całkowicie zaprzepaścił swoje szanse na awans do V ligi. Z kolei LUKS Wola Radłowska awansowała na 5 miejsce w tabeli, które gdyby się udało utrzymać do końca sezonu byłoby ono co by nie mówić dużym sukcesem dla tego klubu.

2-3 84 min. Dawid Kijowski

Świadkami ciekawego meczu byli widzowie w Zalipiu, gdzie miejscowy LUKS podejmował lidera tabeli Polan Żabno II. Już w 6. minucie spotkania piłkarze Polanu pokazali po co tutaj przyjechali. Bramkę zdobył Goryl. Jednak 4 minuty później niespodziewanie wyrównał Majchrowski. Do przerwy więcej goli już nie padło. W 54 minucie po golu Zielińskiego goście wyszli na prowadzenie. Odpowiedź beniaminka była natychmiastowa, bo wyrównał P.Lizak. Rezerwy Polanu dominowały, ale nie potrafili przewagi przełożyć na gola. Napór lidera przyniósł skutek dopiero w 84. minucie, kiedy to piłkę do bramki Dymona wpakował Kijowski. Warto odnotować fakt, że w końcówce spotkania czerwoną kartką ukarany został zawodnik LUKS-u Szczygieł. Wszystko wskazuje na to, że mecz pomiędzy LKS-em Wietrzychowice a rezerwami Polanu zadecyduje o końcowej victorii jednego z zespołów. Jeśli chodzi o zespół z Zalipie to wciąż nie jest jasna sytuacja tego zespołu. W tej chwili drużyna ta plasuje się na 12 miejscu ze stratą dwóch oczek do jedenastego Mędrzechowa z którym to za dwa tygodnie stoczą pojedynek, którego stawką być może będzie ligowy byt.

4-2 89 min. Krzysztof Słowik

Utrzymanie Luszowic powoli staje się faktem. Po serii nieudanych występów w lidze przyszedł czas na pierwsze zwycięstwo od trzech spotkań. Bardzo ważne, bo pozwoliło odskoczyć od dołu tabeli i wobec porażki LZS-u Mędrzechów, wskoczyć na 9 miejsce. Worek z bramkami w 28 minucie otworzył P.Laskowski. Do przerwy obie drużyny schodziły przy wyniku 1-1, bo gracze z Nowej Jastrząbki za sprawą Malca zdołali wyrównać. Drugą odsłonę z "wysokiego c" rozpoczęli przyjezdni. Bramkę na 1-2 zdobył Wiatr. Jednak była to tylko cisza przed burzą, bo kolejne bramki zdobywali już tylko zawodnicy z Luszowic. W 66 minucie wyrównał W.Laskowski. Dwie minuty później prowadzenie gościom dał Kmieć, a wynik spotkania w 89 minucie ustalił Słowik. Dzięki temu zwycięstwu LKS Luszowice ucieka spod topora i może przynajmniej na moment poczuć się komfortowo.

6-3 90+6 min. Dawid Skóra

Spotkanie zespołów określanych mianem największych rozczarowań rundy wiosennej. Mecz potwierdził, że to drużyna z Mędrzechowa jest w gorszej sytuacji. Borykająca się od dłuższego czasu z problemami wspomniana ekipa nie potrafi powrócić na właściwe tory. Łęgovia, tym razem nie zawiodła kibiców i do przerwy pewnie prowadziła 2-0 dzięki trafieniom Starzyka i Czwórnoga. Po tym nokaucie zawodnicy z Mędrzechowa długo dochodzili do siebie i nic nie wskazywało by jeszcze mogli podnieść się w tym meczu. A jednak od drugiej połowy zgromadzeni na stadionie kibice mogli znów oglądać ambitnie grających gości, którzy zaczęli stwarzać bramkowe sytuacje. Mecz znowu nabrał rumieńców a nie mający nic do stracenia goście osiągnęli przewagę czego efektem były dwa gole. Najpierw na listę strzelców wpisał się Bańdo, a chwilę później Sieradzki. Podrażnieni takim obrotem spraw gospodarze w 64 minucie po bramce Króla zdołali wyjść na prowadzenie. Warto odnotować fakt, że chwilę wcześniej poważnej kontuzji doznał bramkarz gości Socha. Można powiedzieć, że był to przełomowy moment w tym meczy, bo od tego momentu nie podzielnie rządzili już miejscowi, którzy po golach Gawłowskiego, Jurka i Czwórnoga mieli czterobramkową zaliczkę. W ostatniej minucie rozmiary porażki zmniejszył Skóra. 12 mecz bez zwycięstwa na pewno nie pomaga LZS-owi i aby "nie obudzić się ręką w nocniku" muszą jak najszybciej przełamać tą feralną serie.

Victoria Szarwark 1-8 Strażak Karsy