Aktualności

Pierwsze śliwki, robaczywki. Czyli Podsumowanie 1. kolejki...

• autor: frank12, 2015-08-16 16:30
Pierwsze śliwki, robaczywki. Czyli Podsumowanie 1. kolejki Żabieńskiej A-klasy

Za nami inauguracyjna 1. kolejka rozgrywek żabieńskiej A-klasy. We wszystkich meczach padło 19 bramek, najwięcej z nich oglądali w niedzielę kibice w Nowej Jastrząbce, gdzie miejscowy KS pokonał 10-0 dokooptowaną do ligi w ostatniej chwili Victorię Szarwark. Sezon nie zaczął się dobrze dla rezerw Dąbrovii, którzy nie zdołali przyjechać na mecz do Kars. W tej kolejce sześć spotkań wygrali gospodarze. Jeden mecz zakończył się niespodziewanym remisem. To statystyki pierwszej kolejki Żabieńskiej A-klasy sezonu 2015/2016. Pora na przegląd boiskowych wydarzeń.

3-1 65 min. Dariusz Chwałek

Faworytem tego meczu było Powiśle, jednak przy ocenie szans warto było wziąć pod uwagę również LUKS Zalipie. Drużyna przejęta niedawno przez Janeczkę liczy na udany sezon. Pomóc w tym ma między innymi ściągnięty z Powiśla M.Kaczówka i wracający do składu długo nieobecny Golonka. Tym razem nie udało się zapobiec porażce. Zespół z Bolesławia wzmocniony aż czteroma zawodnikami (Kotlarz, Marzec ,Wilkosz i Rzeszuto) z nieistniejącej już Iskry Olesno jest wymieniany jako jeden z głównych kandydatów do awansu i porażka już na starcie byłaby nie lada niespodzianką. Już do przerwy miejscowi z Bolesławia prowadzili 2-0.  Zaszczyt strzelenia pierwszej bramki w nowym sezonie przypadł Lechowiczowi, który wynik meczu otworzył w 20 minucie. Dwie minuty później drugie trafienie dołożył Dariusz Chwałek. Po przerwie nadzieję graczom z "malowanej wsi" przywrócił G.Kaczówka. Jednak ostatnie słowo w tym meczu należało do miejscowych. Wynik spotkania w 65  minucie ustalił Dariusz Chwałek. Choć faworyt spotkania wygrał mecz, to jednak nie pokazał się z aż tak dobrej strony jak można tego było oczekiwać.

10-0 86 min. Bartłomiej Starzyk

Na gorącym terenie w Nowej Jastrząbce miejscowi wylali kubeł zimnej wody na głowę dostającej od losu drugą szansę Victorii Szarwark. Jednak patrząc na dzisiejszy wynik trzeba zadać istotne pytanie. Czy dobrze się stało, że drużyna ta została w A-klasie? Gospodarze nie pozostawili przyjezdnym złudzeń i zaaplikowali im aż 10 bramek.  Do przerwy zawodnicy z Nowej Jastrząbki prowadzili tylko 2-0. Najpierw wynik spotkania w 15 minucie otworzył Płaczek. W 24 minucie sytuacja gości mocna się skomplikowała, gdyż czerwoną kartką ukarany został Wajdowicz. Wynik spotkania tuż przed przerwą podwyższył Starzyk. Wielkie strzelanie rozpoczęło się dopiero po przerwie. Ośmioma bramkami podzielili się Kozioł, Kocoł, Kuczek, Kalisz i Starzyk. Pierwszoplanowym bohaterem w szeregach gospodarzy był Kozioł, który zdołał cztery razy wpakować piłkę do siatki.  Zobaczymy co wydarzy się w następnych meczach. Czy Victoria podniesie się z kolan? Czy KS Nowa Jastrząbka jest aż tak mocna? Liga w niedługim czasie wszystko zweryfikuje.

LZS Mędrzechów 1-0 (0-0) Łęgovia Łęg Tarnowski

BRAMKI:

1-0 75 min. (samobój)

Trudno było wskazać faworyta przed tym spotkaniem. Zarówno LZS Mędrzechów jak i Łęgovia finałowej rundy poprzedniego sezonu uznać za udanych nie mogły. Mędrzechów nie wygrał 16 meczy z rzędu, trochę lepiej punktowali gracze z Łęgu. Od pierwszych minut gospodarze narzucili swój styl gry i stworzyli sobie kilka klarownych sytuacji. Jedyna bramka w tym meczu padła dopiero w 75 minucie po samobójczym trafieniu jednego z zawodników Łęgovii. Wydaje się, że w Mędrzechowie wydarzenia z poprzedniego sezonu powoli odchodzą w niepamięć. Dzisiejsze zwycięstwo nad piłkarzami z Łęgu Tarnowskiego pozwala z optymizmem spoglądać w przyszłość. Czy rzeczywiście w ekipie Mędrzechowa idzie nowe, przekonamy się w następnych spotkaniach.

LKS Luszowice 3-0 (1-0) Olimpia Biskupice Radłowskie

BRAMKI:

1-0 44 min. Wojciech Laskowski

2-0 69 min. Marcin Marszałek

3-0 81 min. Józef Marszałek

Olimpia Biskupice Radłowskie tym razem bez większych szans w spotkaniu z LKS Luszowicami. Pierwszym, który uargumentował beniaminkowi z Biskupic Radłowskich, że nie mają co liczyć na choćby punkt był W. Laskowski, który zdobył przysłowiową bramkę do szatni. W 69 minucie bramkarz gości, skapitulował ponownie. Tym razem na listę strzelców wpisał się M. Marszałek. W 81 minucie trafienie zaliczył jeszcze drugi z braci Marszałków- Józef. Goście mieli kilka szans na strzelenie bramki, jednak tę przyjemność muszą odłożyć co najmniej do następnego spotkania, kiedy to zmierzą się w malowanej wsi z tamtejszym LUKS-em. Beniaminkowi o punkty również w najbliższej serii spotkań łatwo nie będzie.

Radłovia Radłów 1-0 (1-0) Dunajec Konary

BRAMKI:

1-0 44 min. Dominik Gąsawski

Jeden z pretendentów do mistrzostwa Żabieńskiej A-klasy, wracający na piękny stadion do Radłowa skromnie wygrał z Dunajcem Konary. Mecz stał na przyzwoitym poziomie. Jedyną bramkę w 44 minucie zdobył Gąsawski. Warte podkreślenia jest to, że dla Radłovii jest to 15 zwycięstwo z rzędu w roli gospodarza. Ostatnią stratę punktów w meczu o stawkę przed własną publicznością Radłowianie zanotowali 15 czerwca 2014 roku kiedy to ulegli 1-2 Mędrzechowowi. Od tamtego czasu za każdym razem schodzili z boiska zwycięsko. Co ciekawe zerkając w protokół meczowy można dostrzec, że w niedzielne popołudnie obydwie ekipy dysponowały 18-osobową kadrą, dobrze wróży to dla nich przed długim, wyczerpującym sezonem.

Brzoza Brzezówka 0-0 (0-0) LUKS Wola Radłowska

W ostatnim meczu zamykającym inauguracyjną kolejkę żabieńskiej A-klasy LUKS Wola Radłowska już na starcie rozczarowało swoich kibiców. Zespół z gminy Radłów, bezbramkowo zremisował w meczu wyjazdowym z beniaminkiem z Brzezówki, chociaż na liczbę okazji do zdobycia trzech punktów nie mógł narzekać. LUKS kontrolował praktycznie całe spotkanie, ale żaden z zawodników piłki do bramki wepchnąć nie zdołał. Bardzo dobrze między słupkami spisywał się bramkarz Brzozy. A więc podział punktów, z którego dużo bardziej zadowoleni powinni być gospodarze.

Strażak Karsy 3-0 vo. Dąbrovia II Dąbrowa Tarnowska