statystyki szczegółowe

Aktualności

Podsumowanie wydarzeń 2. kolejki Żabieńskiej A-klasy

• autor: frank12, 2015-08-23 22:39

Druga kolejka Żabieńskiej A-klasy zakończyła się w zasadzie bez niespodzianek. Co nie oznacza, że nie brakowało emocji – jak już tradycyjnie w naszej "Seria-A". Warto również wspomnieć o indywidualnych klasyfikacjach. W wyścigu o koronę króla strzelców ligi, bezapelacyjnym liderem jest 19-letni Rafał Kozioł, który w tym tygodniu dołożył kolejne trafienia. Zapraszamy na przegląd ligowych wydarzeń.

(WIĘCEJ W ROZWINIĘCIU)

LUKS Zalipie 2-1 (1:0) Olimpia Biskupice Radłowskie

BRAMKI:

1-0 16 min. Mateusz Kaczówka (rzut karny)

2-0 72 min. Piotr Golonka

2-1 90 min. Paweł Szef

Pierwsze zwycięstwo w sezonie odniósł LUKS Zalipie. Piłkarze Bartłomieja Janeczki pokonali na własnym stadionie beniaminka z Biskupic Radłowskich 2-1. Spory udział w "victorii" gospodarzy miał bramkarz Olimpii Dumański, który w głównej mierze przyczynił się do straty dwóch goli. Prowadzenie gospodarzom już w 16 minucie dał Mateusz Kaczówka pewnie wykorzystując rzut karny sprokurowany przez wspomnianego golkipera. W 72 minucie katastrofalny błąd popełnił Dumański, z czego skrzętnie skorzystał Golonka i podwyższył prowadzenie. W 90 minucie honorową bramkę dla przyjezdnych zdobył Szef. Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie i trzy punkty zostały w Zalipiu.

Dunajec Konary 0-2 (0-1) Powiśle Bolesław

BRAMKI:

0-1 35 min. Damian Chwałek

0-2 69 min. Łukasz Wójcik

Udany rewanż za poprzedni mecz (obu drużyn) wzięli zawodnicy Powiśla nad ekipą z Konar. Podopieczni Lechowicza zwyciężyli na trudnym terenie w Konarach 0-2. Jedyną bramkę w pierwszej odsłonie zdobył młodszy z braci Chwałków- Damian. W Drugiej połowie z boiska wyleciał Lustofin i Dunajec blisko 40 minut musiał radzić sobie w dziesięcioosobowym składzie. Na 21 minut przed ostatnim gwizdkiem, futbolówkę między słupkami umieścił Wójcik i stało się jasne że 3 punkty pojadą do Bolesławia. Po drugiej kolejce Dunajec pozostaje wciąż bez punktu i gola. Wydaje się, że w najbliższą niedzielę o punkty i gole zespołowi temu powinno być dużo łatwiej.

1-5 90 min. Adam Sieradzki

Kolejne 3 punkty do swojego konta dopisał LZS Mędrzechów. Tym razem gracze z Mędrzechowa wyszli zwycięsko z wyjazdowej batalii z wzmocnioną ostatnimi czasy Victorią Szarwark. Wynik meczu w 23 minucie otworzył Bożek. Dwie minuty później był już remis. Tym razem na listę strzelców wpisał się nowy zawodnik Victorii Pabian. Do przerwy więcej goli już nie padło.W drugiej połowie Mędrzechów podkręcił tempo i zdemolował zespół z Szarwarku, aplikując miejscowym cztery bramki. Dwa gole zdobył Kaczor i po jednym dołożyli Skóra i Sieradzki.

LKS Luszowice 1-4 (1-2) KS Nowa Jastrząbka

BRAMKI:

1-0 8 min. Józef Marszałek

1-1 19 min. Rafał Kozioł

1-2 44 min. Mariusz Płaczek

1-3 88 min. Mariusz Płaczek (rzut karny)

1-4 90 min. Rafał Kozioł (rzut karny)

Kibice, którzy stawili się na stadionie w Luszowicach zobaczyli pięć bramek, ale wątpliwe, aby to widowisko wspominali pozytywnie, bowiem aż cztery gole padły łupem przyjezdnych. Mecz lepiej zaczęli Strusie, bo już w 8 minucie wynik spotkania otworzył Józef Marszałek. Na odpowiedź KS-u długo nie trzeba było czekać. W 19 minucie wyrównał Kozioł. Tuż przed przerwą bramkę do szatni Luszowicom strzelił Płaczek. W drugiej połowie bramki zaczęły dopiero padać w ostatnich minutach meczu. Na 1-3 z rzutu karnego podwyższył Płaczek, a w 90 minucie wynik meczu ustalił Kozioł, również wykorzystując jedenastkę. Tak więc Kozioł i Płaczek mecz zakończyli z dubletami na kontach i wydaje się, że w tym momencie są to kluczowi zawodnicy tego zespołu. KS Nowa Jastrząbka w pełni potwierdziła swoje aspiracje do awansy, choć analizując pojedynek należy wziąć też pod uwagę klasę przeciwnika.

Radłovia Radłów 1-0 (0-0) Dąbrovia II Dąbrowa Tarnowska

BRAMKI:

1-0 86 min. Maksymilian Bąk

Skazywani przed rozpoczęciem meczu raczej na porażkę rezerwy Dąbrovii postanowiły pokazać, że mimo ogromnych problemów kadrowych (brak rezerwy) – jak mawia klasyk – tanio skóry nie sprzedadzą. Co prawda piłkarze z Dąbrowy Tarnowskiej przegrali z Radłovią, ale jednak pokazali się z dość dobrej strony. Jedyna bramka, strzelona w 86 minucie przez Bąka, wystarczyła piłkarzom z Radłowa, uradować własną publiczność kompletem punktów. Skromne zwycięstwo na pewno nie odzwierciedla przebiegu meczu, obfitującego de facto w strzeleckie okazje obydwu drużyn. Drugi mecz na nowym stadionie i drugie skromne zwycięstwo. Zobaczymy jakie wyniki Radłovia przywozić będzie z delegacji.

Brzoza Brzezówka 1-1 (0-1) Łęgovia Łęg Tarnowski

BRAMKI:

0-1 10 min. Szymon Jachym

1-1 60 min. Grzegorz Irla

Na koniec wędrujemy na stadion do Brzezówki, gdzie przyjechała zawodząca ostatnimi czasy Łęgovia. Gracze z Łęgu Tarnowskiego znakomicie spisywali się w pierwszej połowie, po której prowadzili jedynie 0:1. Stało się tak za sprawą gola Jachyma. Do przerwy wynik 0-1 to tylko głównie zasługa rewelacyjnie broniącego golkipera Brzozy- Urbana. W drugiej części oglądaliśmy zgoła odmienne spotkanie. To Łęgovia była w odwecie, a Brzoza nieustannie nękała bramkarza przyjezdnych. Miejscowi zdołali odrobić straty dzięki bramce Irli. Podsumowując pierwsza połowa dla gości druga dla gospodarzy. Tak więc wydaje się, że podział punktów nie krzywdzi żadnej z drużyn.

LUKS Wola Radłowska 2-1 (0-0) Strażak Karsy