statystyki szczegółowe

Aktualności

Podsumowanie 3. serii spotkań

• autor: frank12, 2015-08-30 22:23

3. kolejka Żabieńskiej A-klasy obfitowała w kilka naprawdę niezłych spotkań i bramek. Niespodziewanie 3 punkty na własnym stadionie z Brzozą Brzezówką stracił Strażak Karsy, ponownie niezastąpiony dla KS-u Nowej Jastrząbki okazał się Rafał Kozioł, a w derbach Radłowa lepsza o jednego gola okazała się Radłovia. Zapraszamy na krótki przegląd weekendowych wydarzeń.

4-1 50 min. Piotr Kaczor

5-1 53 min. Radosław Woliński (rzut karny)

6-1 54 min. Adam Sieradzki

7-1 68 min. Adam Sieradzki

7-2 83 min. Wojciech Kmieć (rzut karny)

7-3 88 min. Józef Marszałek

Do małej sensacji doszło w sobotę w Mędrzechowie. LZS Mędrzechów to na pewno zaskoczenie trzech pierwszych serii spotkań. Po dwóch zwycięstwach, podopieczni Wolińskiego urządzili gościom z Luszowic istną kanonadę. Przyjezdni nie mieli wiele do powiedzenia, co prawda zdobyli trzy bramki, ale stracili ich aż siedem, zaliczyli także czerwoną kartkę na początku drugiej połowy przy wyniku 4:1. Mędrzechowianie grali pewnie, konsekwentnie i naprawdę mogli imponować. Bramki dla gospodarzy zdobywali cztery Adam Sieradzki po jednej Piotr Kaczor, Wojciech Woliński i Radosław Woliński z rzutu karnego. Dla gości trafiali Wojciech Kmieć z karnego, Tomasz Laskowski  i Józef Marszałek.  Taka forma - 3 mecze, 9 punktów, bramki 13:4 - już na początku sezonu daje do zrozumienie, że tamten sezon LZS-u był wypadkiem przy pracy.

6-2 90 min. Rafał Kozioł

Efektowny, ale co najważniejsze zasłużony sukces KS-u Nowej Jastrząbki. Drużyna z gminy Lisia Góra ani na moment nie oddała inicjatywy gościom z Zalipia, a dominację przełożyła na końcowy werdykt. Już na samym początku po bramkach Kaziróda i Płaczka miejscowi wypracowali sobie dwu bramkową zaliczkę. Jednak bramka Pieronia spowodowało małą obawę wśród publiczności w Nowej Jastrząbce, ale wraz z upływem czasu przewaga miejscowych stawała się coraz silniejsza, co w końcu musiało zaowocować kolejną bramką. Sygnał do ostrzału jeszcze przed przerwą dał Kozioł. Do przerwy wynik na 4:1 ustalił Wiatr. W drugiej połowie jako pierwsi do siatki trafili zawodnicy z "malowanej wsi", a konkretnie G.Kaczówka. W ostatnich minutach przyjezdnych dobił superstrzelec Kozioł, kończąc mecz z hat-trickiem. Gracze z Nowej Jastrząbki ewidentnie przeważały, a z taką grą ich mistrzowskie aspiracje zdobywają pokrycie. Sztuka to utrzymać tak klasową formę.

9-0 84 min. Robert Gawłowski

Na boisku w Łęgu Tarnowskim przed własną publicznością spotkanie rozgrywała miejscowa Łęgovia, która gościła zmagającą się z wieloma problemami Victorię Szarwark. W rywalizacji tej nie byliśmy świadkami wyrównanego meczu. Pierwszy donośny okrzyk radości można było usłyszeć już w 2 minucie,  kiedy to wynik spotkania otworzył najlepszy zawodnik Łęgovii z poprzedniego sezonu- Starzyk. Do przerwy miejscowi jeszcze trzykrotnie trafili do bramki Victorii. Drugą bramkę dla gospodarzy zdobył Jachym, a dwie kolejne strzelec pierwszego gola Starzyk, tym samym kompletując hat-tricka. Po przerwie Łęgovia zadała kolejne ciosy. Gospodarze nie mieli ani krzty litości, konsekwentnie co kilkanaście minut dobijając Victorię.  Najpierw do siatki trafił Jachym, minutę później Cichocki. W 62 minucie czwartą bramkę tego dnia zdobył Starzyk. Końcówka to popis Gawłowskiego, który dubletem ustalił ostateczny werdykt na 9-0. Łęgovia wreszcie podreperowała swoje skromne dotychczas konto punktowe. A Victoria czyżby w tym sezonie była tylko dostarczycielem punktów?

0-6 79 min. Bartłomiej Warzała

Czarna niedziela w Biskupicach Radłowskich – w meczu miejscowej Olimpii z Dunajcem Konary goście spektakularnie zdeklasowali miejscowych, aplikując przeciwnikowi aż sześć bramek! I co warto odnotować, trzy z nich zdobył Świątek, który na skompletowanie klasycznego hat-tricka potrzebował zaledwie 20 minut. W drugiej połowie kolejne trzy trafienia dołożyli Musiał, Bułat i Warzała. Jednak, nie ujmując niczego Olimpii, to zawodnicy z gminy Radłów są winni tak haniebnego blamażu. Olimpia nie stawiała oporu, nie odpowiadała atakami, generalnie nie istniało tego dnia i konsekwencje tego okazały się drastyczne. Mimo wszystko, chwała Dunajcowi, że potrafił tak pamiętnie skarcić gospodarzy za fatalny występ.

Powiśle Bolesław 3-1 (2-1) Dąbrovia II Dąbrowa Tarnowska

BRAMKI:

1-0 21 min. Krzysztof Tomasiewicz

2-0 30 min. Oskar Płaneta

2-1 42 min. Paweł Trzpit (rzut karny)

3-1 90+3 min. Mateusz Marzec

Raczej zasłużone trzy punkty dla Powiśla, co nie oznacza, że rezerwy Dąbrovii nie miały sytuacji podbramkowych. W 21 minucie ładną akcję Powiśla efektownym strzałem głową wykończył Tomasiewicz. Chwilę później z bliskiej odległości wynik podwyższył Płaneta. Tuż przed przerwą po przewinieniu zawodnika miejscowych  sędzia wskazał na wapno. Do piłki podszedł  Trzpit i pewnym strzałem pokonał bardzo dobrze broniącego Oracza. Trzeba przyznać, że obaj bramkarze w tym spotkaniu pokazali swoje nietuzinkowe umiejętności. W drugiej połowie mecz był bardzo wyrównany. W 60 minucie dość kontrowersyjną czerwoną kartkę za dwie żółte dostał zawodnik Dąbrovii Wiśniowski. Z pewnością gra w 10 miała wpływ na zawodników z Dąbrowy Tarnowskiej. Jednak okoliczności te nie zepchnęły przyjezdnych do głębokiej defensywy. Goście mieli kilka świetnych okazji do strzelenia wyrównującej bramki. Najbliżej był Majka jednak w sytuacji sam na sam z Oraczem przestrzelił minimalnie obok bramki. Klarowne sytuacje miało również Powiśle, jednak kapitalnie bronił Kądzielawa. W ostatniej akcji meczu były zawodnik już nieistniejącej Iskry Olesno- Marzec przypieczętował zwycięstwo Powiśla. Niepokojące zarówno dla Powiśla jak i Dąbrovii powinno być to, że obie ekipy na ławce rezerwowych miały tylko po jednym zawodniku. Drużynie aspirującej do ligi okręgowej nie przystoi dopuszczać do takich sytuacji.

Radłovia Radłów 1-0 (1-0) LUKS Wola Radłowska

BRAMKI:

1-0 14 min. Maksymilian Bąk.

Na koniec weekendu, Żabieńskiej A-klasy - aby nasycić nasze głodne emocji apetyty - uraczyła nas konfrontacją LUKS-u Woli Radłowskiej z Radłovią Radłów, a więc wielkie derby. Radłovia, podejmująca na własnym obiekcie sąsiada zza miedzy, sprostała wyzwaniu i wygrała 1-0 po bramce Bąka. Trzeci z rzędu mecz na nowym stadionie i trzecie z rzędu skromne 1-0. Tak w skrócie można podsumować dotychczasowe mecze Radłovii.

Strażak Karsy 2-4 (0-3) Brzoza Brzezówka