statystyki szczegółowe

Aktualności

Podsumowanie 10. kolejki

• autor: frank12, 2015-10-18 23:02

Wczoraj zakończyła się 10. kolejka żabieńskiej A-klasy. Tym samym do końca rundy jesiennej pozostało już tylko trzy kolejki i łącznie 21 meczów. Zanim jednak do nich dojdzie, warto raz jeszcze zapoznać się z tym, co na boiskach żabieńskiej A-klasy wydarzyło się pomiędzy sobotą i niedzielą. Poniżej jak zawsze prezentujemy skrótowy przegląd siedmiu spotkań rozegranych w ramach minionej kolejki.

3-3 86 min. Wojciech Laskowski

10. kolejka żabieńskiej A-klasy została zainaugurowana mocnym akcentem, bowiem już w sobotę o 15.30 byliśmy świadkami piłkarskiego thrillera. Zawodząca LUKS Wola Radłowska na własnym stadionie podejmowała nie najlepiej radzący sobie LKS Luszowice. W 12 minucie po uderzeniu głową J.Marszałka piłka znalazła się w siatce i goście mogli cieszyć się z prowadzenia. Tuż przed przerwą wyrównał K.Smoleń. Druga połowa rozpoczęła się podobnie jak pierwsza czyli od gola dla przyjezdnych z Luszowic. Tym razem Krawczyka z bliskiej odległości pokonał T.Laskowski. W 60 minucie na placu gry zameldował się Wajnbrener. Zmiana ta o tyle istotna, że już trzy minuty po wejściu zawodnik ten wpkował piłkę do siatki po uderzeniu głową. Goście nie zdążyli ochłonąć po straconym golu, a już przegrywali 3:2. W 73. minucie Przybyła zaatakował i zdołał oddać strzał, który zaskoczył Chrabąszcza. W 86. minucie ponownie zakotłowało się pod bramką miejscowych. Ostecznie efektowną główką popisał się W.Laskowski i ustalił wynik meczu na 3-3. Ogólnie rzecz biorąc mecz toczył się w szybkim tempie i mógł zadowolić nawet największych malkontentów. LUKS Wola Radłowska kontynuuje serię remisów. W lidze dla zespołu z gminy Radłów był to już szósty remis w bieżącej kampanii żabieńskiej A-klasy. Z kolei LKS Luszowice po serii trzech porażek z rzędu wreszcie schodzi z boiska niepokonany.

Dąbrovia II Dąbrowa Tarnowska 2-2 (1-0) LUKS Zalipie

BRAMKI:

1-0 41 min. Patryk Minorczyk

2-0 56 min. Paweł Lubera

2-1 84 min. Wojciech Lizak

2-2 90 min. Grzegorz Kaczówka

Szlagier kolejki, czyli pojedynek pomiędzy rezerwami Dąbrovii a LUKS-em Zalipie. Oba zespoły w tym sezonie grają naprawdę dobrze. Na szczególne słowa uznania zasługują przede wszystkim gracze z „malowanej wsi”. Chyba nikt przed sezonem nie przypuszczał , że zespół ten po 10. Kolejkach będzie w czołówce ligi. Wydawać by się mogło, że możemy liczyć na dobry mecz, obfitujący w walkę od pierwszych minut, jednak pierwsza połowa nie przyniosła wielu emocji. Jedna z niewielu okazji bramkowych w tej części gry zakończyła się bramką strzeloną przez Minorczyka. Bramka zawodnika Dąbrovii to jedyne warte odnotowania wydarzenie z pierwszych 45 minut. Po zmianie stron spotkanie się wyrównało. W 57 minucie na 2-0 podwyższył Lubera. W końcówce meczu coraz częściej do głosu zaczęli dochodzić przyjezdni i po bramkach W.Lizaka i G.Kaczówki zdołali doprowadzić do wyrównania. Wydaje się, że z tego remisu bardziej cieszyć powinni się przyjezdni.

Powiśle Bolesław 4-0 (0-0) LZS Mędrzechów

BRAMKI:

1-0 66 min. Paweł Lechowicz (rzut karny)

2-0 72 min. Andrzej Szuba

3-0 81 min. Paweł Lechowicz

4-0 83 min. Daniel Kotlarz

Po łomocie, jaki zafundowali LZS-owi Mędrzechów kilka dni temu gracze Radłovii, mędrzechowscy kibice  byli z pewnością ciekawi reakcji swoich ulubieńców podczas derbowego meczu z Powiślem Bolesław. Wszystko co najciekawsze w tym meczu miało miejsce w dwóch ostatnich kwadransach gry drugiej połowy. W 66 minucie po zagraniu ręką w polu karnym jednego z zawodników LZS-u Mędrzechów, sędzia wskazał na wapno. Do jedenastki podszedł były zawodnik Wisły Szczycin- Lechowicz i pewnym strzałem pokonał Kowala. Sześć minut później na 2-0 podwyższył Szuba. W 81 minucie dublet ustrzelił Lechowicz. Nie minęły nawet dwie minuty od tej sytuacji, a gospodarze podwyższyli prowadzenie za sprawą kolejnego obrońcy – Kotlarza. Wynik do końca meczu nie uległ już zmianie. Tak więc Mędrzechów w drugim kolejnym meczu nie zdobywa bramki. Z kolei Powiśle dzięki temu zwycięstwu i korzystnym wynikom wskakuje na czwarte miejsce w tabeli.

Brzoza Brzezówka 0-2 (0-0) Dunajec Konary

BRAMKI:

0-1 51 min. Damian Sak

0-2 83 min. Mateusz Pudełko

18 lutego 2015 roku do Brzezówki zawitał będący na fali wznoszącej Dunajec Konary. Przed tym meczem podopieczni Zbigniewa Gubernata  w czasie 7 (!) kolejnych ligowych spotkań zanotował sześć zwycięstw i jeden remis z liderem rozgrywek KS-em Nową Jastrząbką. Natomiast beniaminek z Brzezówki po imponującym początku sezonu wyraźnie obniżył loty – w ostatnich pięciu spotkaniach ugrał zaledwie 3 punkty. Wszystko wskazywało więc na to, że Dunajec zdobędzie pewne punkty. Przyjezdni 3 punkty zdobyli ale nie przyszły one łatwo. Na bramki musieliśmy czekać do drugiej połowy. W 51. minucie gola zdobył Sak. W samej końcówce spotkania przyjezdni z Konar podwyższyli prowadzenie na 0-2. Tym razem na listę strzelców wpisał się Pudełko. Do końca meczu wynik się już nie zmienił, a Dunajec umocnił się na najniższym stopniu podium.

0-10 88 min. Kamil Kocoł

W typowym meczu Dawida z Goliatem bez niespodzianki. Jedyną taką można uznać za jej rozmiary. KS Nowa Jastrząbka od początku sezonu gra rewelacyjnie i tak jak się można było spodziewać, poradzili sobie także z walczącym o utrzymanie beniaminkiem z Biskupic Radłowskich. Piłkarze z Biskupic Radłowskich od pierwszej minuty starali się za wszelką cenę uniemożliwić liderowi zdobycia gola, jednak sztuka ta trwała tylko trzy minuty. Wówczas do własnej bramki trafił Moskal. Do przerwy goście strzelili jeszcze cztery bramki, a do protokołu meczowego wpisali się dwa razy Kozioł, Kaziród i Płaczek. Po przerwie gracze z Nowej Jastrząbki nie zwolnili tempa i dorzucili kolejne pięć goli. Tym razem do siatki kolejno trafiali ponownie Kozioł, który spotkanie zakończył z trzema bramkami na koncie, dwie strzelił Kocoł i po jednej dorzucili Kaziród i Wiatr.  Podopieczni Wojciecha Gucwy w ostatnich sześciu spotkaniach nie stracili gola, strzelając rywalom 28 bramek. Liczby te tylko pokazują jak mocną ekipą jest KS Nowa Jastrząbka. Jeden punkt zdobyty przez Olimpię w dziesięciu meczach mówi chyba wszystko o tej drużynie.

Radłovia Radłów 2-1 (2-1)  Łęgovia Łęg Tarnowski

BRAMKI:

1-0 18  min. Maksymilian Bąk

2-0 29 min. Maciej Czwórnóg

2-1 32  min. Tomasz Czuj

Bez wątpienia obecny sezon jest pasmem niekończących się rozczarowań dla kibiców Łęgovii Łęg Tarnowski. Nie inaczej było też w niedzielne popołudnie, kiedy wspomniana Łęgovia zawitała do Radłowa, by zmierzyć się z niepokonaną jak do tej pory Radłovią. Przed meczem nic nie wskazywało na to, że podopieczni Zbigniewa Osieckiego będą mieli problem ze zdobyciem kompletu punktów. Co prawda Radłovia zdobyła trzy punkty jednak nie przyszły one tak łatwo. Nieszczęścia przyjezdnych miały swój początek już w 18. minucie, gdy bramkę strzelił Bąk. Wydawało się, że kwestią czasu są kolejne bramki dla zespołu z Radłowa. Niespodziewanie w 29 minucie wyrównał Czwórnóg. Jednak trzy minuty później Radłovia po raz drugi w tym meczu wyszła na prowadzenie. Tym razem z gola cieszył się Czuj. W drugiej części gry oba zespoły miały swoje okazje, ale żaden z zawodników nie trafił już do siatki.

Strażak Karsy 6-0 (2-0)  Victoria Szarwark