Aktualności

Niewiadomych jeszcze sporo, a meczów coraz mniej-...

• autor: frank12, 2016-05-16 05:24
Niewiadomych jeszcze sporo, a meczów coraz mniej- Podsumowanie 23. kolejki

Po tygodniowej przerwie, wygłodniali fani żabieńskiej A-klasy mogli wreszcie zaspokoić swój apetyt. Za nami 23. kolejka Seria-A. Nie brakowało ciekawych meczów i nie brakowało emocji. Na szczycie tabeli od bardzo dawna zrysowała nam się dwójka zespołów, które wciąż walczą o awans. Natomiast na przeciwnym biegunie tabeli, pewna spadku może być chyba już Olimpia Biskupice Radłowskie, nie ciekawie wygląda również sytuacja Łęgovii Łęg Tarnowski. Zapraszamy na podsumowanie 23. kolejki żabieńskiej A-klasy.

BRAMKI:

1-0 38 min. Mateusz Kaczówka (rzut karny)

1-0 62 min. Wojciech Kmieć (rzut karny)

2-0 70 min. Józef Marszałek (rzut karny)

16 bramek:

Dominik Wiśniowski (Dąbrovia II Dąbrowa Tarnowska)

Szymon Jachym (Łęgovia Łęg Tarnowski)

Jeden z najciekawiej zapowiadających się pojedynków, czyli spotkanie LZS-u Mędrzechów z Powiślem Bolesław, okazało się być bardzo jednostronnym meczem. Powiśle nie dało szans LZS-owi, gromiąc ich 1:4, tym samym gracze z Bolesławia mocno przybliżyli się do zagwarantowania piątego miejsca na koniec sezonu. W coraz gorszej sytuacji jest Łęgovia Łęg Tarnowski. Zespół z gminy Żabno na własnym stadionie pechowo przegrał z aspirującą do awansu Radłovią Radłów 1-2, tracąc bramkę w ostatnich minutach meczu.

W meczu o trzecie miejsce w tabeli zagrały ze sobą LUKS Zalipie i rezerwy Dąbrovii. Po zaciętym boju obie drużyny podzieliły się punktami remisując 1-1. Warto dodać, że obie bramki zostały zdobyte po stałych fragmentach gry. Wynik ten korzystniejszy jest z pewnością dla zespołu z "malowanej wsi", który utrzymał miejsce na pudle. KS Nowa Jastrząbka zgodnie z planem gładko ograła pogrążonego beniaminka z Biskupic Radłowskich 8-0. Na trzy kolejki przed końcem sezonu wydaje się, że zespół z gminy Lisia Góra raczej na pewno już nie wypuści awansu z rąk. Bardzo ciekawie natomiast wygląda walka w środku tabeli. W Konarach miejscowy Dunajec rozprawił się z Brzozą Brzezówką. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3-1. Tym samym Brzoza praktycznie nie ma już szans na przeskoczenie aktualnie szóstego Dunajca. W bardzo ważnym pojedynku być może też o utrzymanie pomiędzy LKS-owi Luszowice a LUKS-em Wolą Radłowską padł wynik 2-0 dla Strusi. Obie bramki zespół z Luszowic zdobył w drugiej połowie i obie po rzutach karnych. Po tej kolejce najbardziej zadowoleni mogą być zawodnicy z Kars, którzy bez gry z dziewiątej lokaty wskoczyli na siódme miejsce.

Widzew pewnie pokonał na wyjeździe Stal Głowno 5:0. Wicelider tabeli KS Paradyż zremisował na wyjeździe z Polonią Piotrków Trybunalski 2:2. Co ciekawe, zespół z Paradyża stracił drugiego gola w ostatniej minucie spotkania, po trafieniu bramkarza Polonii – Filipa Błażejewskiego – który najprzytomniej zachował się po stałym fragmencie gry. Łodzianie wyprzedzają po tej kolejce paradyżan już o cztery punkty.

Punkty stracili w 30. kolejce także zajmujące trzecie miejsce w tabeli Zjednoczeni Gmina Bełchatów, którzy bezbramkowo zremisowali u siebie z Borutą Zgierz. Zjednoczeni tracą w tej chwili do Widzewa sześć punktów.

Z drużyn goniących łodzian wygrał tylko PGE GKS II Bełchatów. „Brunatni” pokonali u siebie Omegę Kleszczów 2:0. Dystans dzielący Widzew i PGE GKS II wynosi obecnie siedem punktów.

Najbliższy rywal łodzian, LKS Rosanów, zanotował czwartą z rzędu porażkę. Tym razem zespół z Rosanowa przegrał na swoim stadionie 0:3 z Zawiszą Pajęczno. Rosanowianie zajmują po tej kolejce szesnaste miejsce w tabeli.