Zapowiedź 26 kolejki

• autor: saidi99, 2016-06-04 10:22

Już tylko jedna kolejka pozostała do zakończenia sezonu 2015/2016 żabieńskiej A-klasy. Rozpoczęty na początku sierpnia sezon, w najbliższą niedzielę będzie miał swój ostatni akcent. W ramach 26 kolejki rozegranych zostanie sześć pojedynków, które tradycyjnie jak to się ma w przypadku ostatniej serii spotkań-rozpoczną się o tej samej godzinie (17). Biorąc pod uwagę, że nadal nie wiadomo ile drużyn może opuścić ligę to na kilku stadionach walka trwać będzie do ostatnich minut. Sugerując się tabelę to wydaje się, że najciekawiej będzie w Radłowie oraz Karsach. Zapraszamy do pełnego przeglądu zapowiedzi gier rozgrywanych w ramach ostatniej serii spotkań.

(więcej w rozwinięciu)

LKS Nowa Jastrząbka (1)-Łęgovia Łęg Tarnowski (12)

Analizę ostatniej kolejki tego sezonu rozpoczynamy od meczu, w którym pewna uzyskania pierwszego miejsca Nowa Jastrząbka podejmie zachowującą iluzoryczne szanse na utrzymanie Łęgovię. Gospodarze w przeciągu całego sezonu jak najbardziej zasłużenie uzyskali mistrzostwo ligi co zaowocuje promocją do klasy okręgowej. Oceniając potencjał zespołu z Gminy Lisia Góra to wydaje się, że nawet bez odpowiednich wzmocnień, powinni oni regularnie punktować w V ligowych zmaganiach. W zupełnie innych nastrojach do meczu podejdą goście z Łęgu Tarnowskiego. W minioną sobotę przegrali  kluczowe dla losów tabeli spotkanie z Olimpią. Klęska w starciu z beniaminkiem spowodowała, że jedynie zwycięstwo w meczu z liderem pozwoli podopiecznym trenera Prokopa na uzyskanie 12 miejsca. O to będzie jednak mega ciężko tym bardziej, że miejscowi będą chcieli zakończyć sezon zwycięstwem, zaś Łęgowianie w całej kampanii z delegacji wywieźli zaledwie trzy oczka.

nasz typ: 1

Radłovia Radłów (2)-LUKS Zalipie (4)

Wbrew pozorem pewni drugiej lokaty Radłowianie w dalszym ciągu mają o co grać. Jeden ze scenariuszy zakłada bowiem, że wicelider może uzyskać awans z drugiego miejsca. Do tego potrzebna jest jednak największa ilość punktów spośród drużyn zajmujących drugie miejsce w czterech tarnowskich grupach A-klasy, dlatego też każde oczko może być na wagę złota. Niedzielny rywal podopiecznych Paleja w ostatnich kolejkach wyraźnie osłabł co znalazło odzwierciedlenie choćby w ostatnim prestiżowym meczu ze Strażakiem, który Zalipianie wyraźnie przegrali. Ekipa z Malowanej Wsi w dalszym ciągu zachowuje szanse na miejsce na najniższym stopniu podium. O to będzie jednak bardzo ciężko, gdyż nawet zwycięstwo w Radłowie nie musi zagwarantować podopiecznym trenera Janeczka historycznego sukcesu.

Nasz typ: 1

Powiśle Bolesław (4)-LKS Luszowice (11)

Jeden z nielicznych meczów, który nie będzie miał żadnego znaczenia w kontekście tabeli. Zarówno Bolesławianie jak i zespół z Luszowic nie mają szans na poprawienie swoich lokat i sezon zakończą na miejscach zajmowanych obecnie. Patrząc z perspektywy całego sezonu to wydaje się, że w obu klubach bieżąca kampania rozczarowała. Powiśle z pewnością aspirowało do walki o podium, Strusie z kolei kończą sezon na niskiej lokacie, która jest sporym spadkiem w porównaniu z poprzednim sezonem. Zważywszy na wspomniane na wstępie okoliczności można spodziewać się sporo trafień i radosnego futbolu jak to często bywa w spotkaniach o przysłowiową „pietruszkę”.

Nasz typ: 1

LUKS Wola Radłowska (9)-Dąbrovia II Dąbrowa Tarnowska (3)

Ostatnie dwa mecze świadczą o wyraźnej formie zwyżkowej podopiecznych trenera Kroka. W Woli Radłowskiej mogą jedynie żałować, że przyszła ona dopiero na samą końcówkę sezonu. W perspektywie całego sezonu LUKS uznać można za spore rozczarowanie. Ekipa, która w poprzednich latach potrafiła ustabilizować formę, a przy tym grać widowiskową piłkę w obecnym roku częściej zawodziła aniżeli sprawiała radość swoim fanom. Zupełnie inaczej to się ma w Dąbrowie Tarnowskiej. Zawodnicy stanowiący zaplecze pierwszego zespołu po fatalnym starcie z czasem rozkręcili się, pnąc się przy tym wyraźnie w tabeli. W najbliższą niedzielę zespół prowadzony przez trenera Trzpita powinien zapewnić sobie miejsce na najniższym stopniu podium.

Nasz typ: X

Brzoza Brzezówka (10)-LZS Mędrzechów (8)

Gospodarze w przypadku wygranej oraz korzystnego rezultatu w Woli Radłowskiej mają szansę wskoczyć na dziewiąte miejsce. Mędrzechowianie zaś w najlepszym układzie utrzymają obecną-ósmą lokatę. Biorąc pod uwagę cały sezon to można śmiało stwierdzić, że kibice obu klubów mogą być zadowoleni. Beniaminek zgromadził sporą ilość punktów, która pozwoli zachować ligowy byt, Mędrzechowski LZS z kolei po raz kolejny uplasuje się na bezpiecznym miejscu w środku stawki. Meczowi rozegranemu na jesieni towarzyszyło sporo emocji oraz trafień, których było aż sześć. Tym razem może być podobnie.

Nasz typ: X

Olimpia Biskupice Radłowskie (13)-Victoria Szarwark (14) 3:0 vo

Strażak Karsy (6)-Dunajec Konary (7)

Zapowiedź meczu w osobnym newsie.

Unia NiedomiceStrażak Karsy
Unia Niedomice   Strażak Karsy