Okres przygotowawczy za nami

• autor: frank12, 2017-07-30 17:42

Rozpoczęty w połowie lipca okres przygotowawczy naszej drużyny dobiega końca. Już w najbliższy weekend nasi zawodnicy rozegrają pierwsze spotkanie o stawkę z Victorią Szarwark. W rozwinięciu znajduję się pełne podsumowanie sparingów rozegranych podczas przerwy letniej i ruchów kadrowych zespołu z Kars. Zapraszamy do lektury.

Strażak Karsy podczas przerwy między sezonami rozegrał trzy sparingi. Co ciekawe wszyscy sparingowi rywale będą rywalizować z nami od nadchodzącego sezonu w lidze. Pierwszy mecz kontrolny zawodnicy z nad Wisły zagrali w Biskupicach Radłowskich z miejscową Olimpią. Zawodnicy z Kars dopiero w końcówce spotkania strzeli trzy gole i ostatecznie pewnie wygrali. Bramki kolejno zdobywali z rzutu karnego testowany napastnik, Paweł Woźniak i Michał Gała. Tydzień później naszej drużynie na własnym obiekcie przyszło się zmierzyć z beniaminkiem żabieńskiej A-klasy Iskrą Dąbrówki Breńskie. Po hat-tricku Michała Gały i bramce Dawida Dymona nasi zawodnicy wygrali 4-0. Ostatni sparing Strażak rozegrał w Bolesławiu z miejscowym Powiślem. Mimo tego, iż nasi zawodnicy byli dużo lepsi od gospodarzy to mecz zakończył się remisem 3-3. Bramki strzelali Marcin Dymon, Krystian Burek i Paweł Woźniak z rzutu karnego.

Podsumowując zawodnicy z Kars podczas okresu przygotowawczego zdobyli 10 bramek, tracąc jednocześnie 3 gole. Bilans spotkań to 2 zwycięstwa i 1 remis. Najskuteczniejszym zawodnikiem w sparingach został Michał Gała, który zdobył 4 bramki.

Jeśli chodzi o wzmocnienia to zespół z Kars na zasadzie transferów definitywnych pozyskał Krystiana Burka z Wisły Borusowa oraz Dariusza Niejadlika i Pawła Kaczówkę z Dunajca Ujścia Jezuickiego. Ciekawie wyglądać będzie obsada bramki, której strzegł będzie Wojciech Kaszkiel ostatnio występujący w jednej z niższych lig w Holandii. Kolejnymi zawodnikami, którzy mają wzmocnić rywalizację w składzie to pozyskani z wolnych transferów Kamil Bednarz, Michał Ptak oraz Paweł Majchrowski. Ponadto do kadry włączeni zostali Paweł Starsiak i Krzysztof Rumas.

Ubytki to zakończenie wypożyczenia Adriana Gruchały, który wrócił do Wisły Nowy Korczyn. Poza granicami Polski przebywają Krzysztof Gruchała, Grzegorz Bigos i Przemysław Dąbroś. Ten ostatni wraca na dniach i powinien być do dyspozycji od przyszłego meczu. Ponadto treningów nie wznowili Jan Kowynia, Mateusz Świętek i Adrian Twardzik. Z powodu spraw prywatnych oglądać raczej również nie będziemy Michała Suligę. Na transfer do Bolesławia zdecydowany jest Janusz Zarzycki ale jak na razie klub chcący pozyskać popularnego Jancyka milczy.